laupäev, 14. november 2009

Laps ja tänapäev

Lugesin õhtul oma pea kolme ja poole aastasele pojale unejutuks raamatut. Selline umbes A4 formaadis, tiba väiksem, õhuke raamat. Tavaliselt loen jutu ära ja annan siis raamatu lapsele. Poiss vaatab pilte ja üritab selle järgi jutustada, mis talle minu lugemisest meelde jäi või siis lihtsalt mida ta pildil näeb. Korraga keerab raamatu endale risti ette, painutab ülespoole jäänud osa kaalutletud liigutustega tahapoole ja jääb enda ette põrnitsema. Mõistmata lapse tegevust ärgitan teda ikka raamatut lõpuni "lugema" kui poiss resoluutselt teatab: "Oota, ma vaatan intermenti!"

2 kommentaari:

  1. Jah nii ta on. Olen isegi vanast meigikohvrist lapse palvel arvutit meisterdanud, aga raamatud on tihemini selles staatuses. :o)
    Aga mul on siiralt hea meel, et meil abikaasaga mõlemal nii tugevad lugejageenid neile pagasiks anda on olnud, et raamatute lugemisest pole nad keegi võõrdunud, lausa jumaldavad seda. Kuulda on, et paljudel on muidu see probleemiks.

    VastaKustuta
  2. Teine popp asi on meil DVD-karp, see tehakse lahti, keeratakse ka risti enda ette ja hakatakse aktiivselt sõrmedega alumist poolt toksima - tema teeb tööd! :)

    VastaKustuta